W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
My Mamy: Obrazkowy teatr
Data rozpoczęcia 2019-05-18
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Czas trwania – 1,5 godziny
Prowadzenie – Aneta Szadziewska
Zapisy –

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza mamy z dziećmi na ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu „My Mamy” - warsztaty tworzenia teatrzyków obrazkowych

Na warsztatach Uczestniczki i Uczestnicy stworzą teatrzyk tekturowy, który od razu będzie można wypróbować. Zapoznają się ze sztuką Kamishibai, czyli teatru obrazu. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, przesuwających się w pełniącej rolę sceny konstrukcji – mini teatrzyku.

Aneta Szadziewska – nauczycielka i bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Propagatorka metod popularyzujących czytanie książek i cyfrowych metod w edukacji. Ma doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Współtwórczyni warsztatów „Zręczny Wrotków” i „Świat wabi nas kolorami”.

O cyklu „My mamy”

Idziemy poziom wyżej. Z walki o przetrwanie i zaspokojenie podstawowych potrzeb przenosimy się w świat SZTUKI. W działaniach artystycznych poszukamy chwili wytchnienia i inspiracji. Trójkąt MAMA – DZIECKO – SZTUKA pozwoli czerpać od siebie nawzajem. Mamy będą miały okazję nauczyć się od Dzieci otwartości, nieoceniania i działania intuicyjnego. Z kolei Dzieci od Mam: umiejętności, odkrywania nowych rozwiązań. A wszyscy przez spotkanie ze sztuką sprawdzą, jaką mają moc twórczą! Jest taki moment, że przestajemy rysować, śpiewać… Zmieńmy to! Odczarujmy „Nie umiem” w „Jakie to ciekawe!”. Chcesz, żeby Twoje Dziecko było otwarte, radośnie eksplorowało świat, było kreatywne, malowało, śpiewało, wymyślało? Ty będziesz dla Niego najlepszym przykładem! Poszczególne przystanki to malarstwo, rzeźba, teatr, książka, grafika, sztuka nowego cyrku.