W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"My Mamy" - Sutasz dla Ciebie

"My Mamy" - Sutasz dla Ciebie
Data rozpoczęcia 2013-03-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Warsztaty

Na kolejnym spotkaniu warsztatowym z Cyklu „My Mamy, pod okiem Agnieszki Dębskiej, miłośniczki rękodzieła, Mamy wykonają zawieszkę lub kolczyki techniką sutaszu.

Sutasz to rodzaj ręcznie wykonywanego haftu, do którego wykorzystuje się paski z wiskozy zwane sutaszami. Słowo pochodzi od francuskiego słowa soutache, oznaczającego szamerunek, czyli rodzaj sznurkowych ozdób naszywanych na mundury wojskowe.
Ta czasochłonna technika niedawno została zaadoptowana na grunt sztuki przez ludzi zajmujących się rękodziełem. W kolorowe nici sutaszu wszywa się kamienie szlachetne, kryształy, niewielkie koraliki, a wszystko po to, by uzyskać zachwycające swoimi kształtami ozdoby.
W czasie warsztatów uczestniczki będą miały możliwość zapoznać się z materiałami używanymi do tworzenia tej biżuterii, techniką samego haftowania oraz wykańczania biżuterii, a wszystko po to, by stworzyć swój własny, oryginalny wisiorek lub kolczyki.

Koszt udziału: 10 zł od Mamy
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: 81 466 59 10, info@ddkweglin.pl

O Cyklu:
„My Mamy – spotkania, warsztaty, wsparcie dla Mam” to cykliczne spotkania przy kawie i herbacie, podczas których rozmawiamy o gorszych i lepszych chwilach bycia Mamą, dzielimy się doświadczeniem i wiedzą, plotkujemy i łamiemy stereotypy Mamy „uwięzionej z dzieckiem w domu”.