W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
My Mamy | Teatr tu i teraz
Data rozpoczęcia 2019-02-02
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Zapraszamy Mamy z Dziećmi w wieku 3+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „My Mamy”, podczas którego uczestniczki i uczestnicy, korzystając z technik teatralnych, stworzą opowieść.

Prowadzenie – Wioletta Tomica
​Zapisy – 

Mamy i Dzieci podczas zajęć spojrzą na świat wokół siebie przez pryzmat teatralności (technika animacji przedmiotu, mówienie sceniczne, scenariusz, scenografia, praca reżysera). Do stworzenia teatralnej historii wykorzystane zostaną takie elementy jak: podłoga, światło, przedmioty i osoby. To okazja do poznania kolejnej dziedziny sztuki „z bliska” i spotkania się z członkami rodziny w nowej sytuacji.

Wszystko wokół nabierze innych znaczeń i stanie się najpiękniejszą bajką, którą stworzymy tu i teraz.

Wioletta Tomica – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Lalkarski w Białymstoku. Aktorka Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Centrum Kultury i innymi nieformalnymi grupami teatralnymi. Instruktorka grupy Prawie teatr – warsztat teatralny dla dorosłych.

O cyklu „My mamy”

Idziemy poziom wyżej. Z walki o przetrwanie i zaspokojenie podstawowych potrzeb przenosimy się w świat SZTUKI. W działaniach artystycznych poszukamy chwili wytchnienia i inspiracji. Trójkąt MAMA – DZIECKO – SZTUKA pozwoli czerpać od siebie nawzajem. Mamy będą miały okazję nauczyć się od Dzieci otwartości, nieoceniania i działania intuicyjnego. Z kolei Dzieci od Mam: umiejętności, odkrywania nowych rozwiązań. A wszyscy przez spotkanie ze sztuką sprawdzą, jaką mają moc twórczą! Jest taki moment, że przestajemy rysować, śpiewać… Zmieńmy to! Odczarujmy „Nie umiem” w „Jakie to ciekawe!”. Chcesz, żeby Twoje Dziecko było otwarte, radośnie eksplorowało świat, było kreatywne, malowało, śpiewało, wymyślało? Ty będziesz dla Niego najlepszym przykładem! Poszczególne przystanki to malarstwo, rzeźba, teatr, książka, grafika, sztuka nowego cyrku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej