W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na koniec sezonu | Warsztaty Cyrkowe

Na koniec sezonu | Warsztaty Cyrkowe
Data rozpoczęcia 2018-06-21
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Pokaz

W ramach podsumowania sezonu warsztatowego, DDK „Węglin” zaprasza na warsztaty pokazowe!

W muzyczną podróż zabiorą nas członkowie grup bębniarskich: „Małe Wielkie Bum”, „Młodzi Bębniarze” i „Węglin Drummers”. Umiejętnością posługiwania się profesjonalnym sprzętem cyrkowym oraz niezwykłymi trikami z jego użyciem pochwalą się uczestnicy „Warsztatów Cyrkowych”. Talent aktorski odkryją przed nami uczestnicy warsztatów teatralnych „Palec pod budkę – Zabawy Teatralne dla dzieci”, a dorobek taneczny minionego sezonu zaprezentują „Żbiki”.

Małe Wielkie Bum – warsztaty bębniarskie dla Dzieci w wieku 5-6 lat, które chcą rozpocząć podróż do świata rytmów. Uczestnicy poznają instrumenty (nie tylko perkusyjne) oraz uczą się podstawowych rytmów na djembe. Podczas zajęć muzyka przeplata się z zabawą, nie brakuje również zabaw ruchowych i wspólnych improwizacji przy akompaniamencie ukulele.

Młodzi Bębniarze – jest to grupa zaawansowana, otwarta dla nowych uczestników w wieku 7-11 lat, którzy lubią dzielić się muzyczną pasją. Poszerzamy wiedzę, uczymy się coraz bardziej skomplikowanych rytmów i układów rytmicznych. Tworzymy piosenki i przygotowujemy się do występów przed szerszą publicznością.

Palec pod budkę – Zabawy Teatralne dla dzieci – warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-7 lat o charakterze otwartym. Celem podstawowym spotkań jest zabawa jako twórcza forma ekspresji. Ma ona na celu rozwijanie u dzieci takich umiejętności, jak: współpraca w grupie, wyrażanie emocji, inscenizacja zabawy (zabawa na zadany temat), rozwijanie koordynacji ruchowej, podstawowe ćwiczenia usprawniające aparat mowy, rozwijanie twórczej wyobraźni.

Warsztaty Cyrkowe – krok po kroku uczestnicy zdobywają umiejętność posługiwania się profesjonalnym sprzętem cyrkowym. Czas każdego treningu przeplatany jest dynamicznymi grami ruchowymi. Zajęcia pozwalają wzmocnić koncentrację uwagi, poszerzyć pole widzenia czy poprawić refleks. Trening indywidualny przeplatany jest treningiem grupowym, podczas którego wspólnie wykonujemy trudniejsze triki.

Węglin Drummers – warsztaty perkusyjne dla dorosłych obejmują naukę na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. Podstawowym celem warsztatów jest nauczenie uczestników poprawnego wydobywania dźwięku z bębnów i innych instrumentów perkusyjnych, a także nauka rytmów rozwijających wyobraźnię rytmiczną. Poznajemy różne zapisy, które pomogą nam samodzielnie poznawać rytmy, wzbogacać arsenał rytmiczny oraz uczyć się gry na różnych instrumentach perkusyjnych.

Żbiki – celem zajęć jest rozwój sztuki tanecznej w oparciu o bogatą i bardzo popularną w Polsce i na świecie gamę stylów ulicznych, tj.: Hip-Hop, Popping, Locking, Breaking, House. Progres ten przebiega w różnych aspektach – technika indywidualna i grupowa – co owocować ma wysokimi umiejętnościami i bogatym repertuarem tanecznym w formacji, małych grupach, duetach i solo. Żbiki to grupa o charakterze zaawansowanym, skład jest zamknięty.

  • Małe Wielkie Bum

20.06.2018, godz. 18.00, sala widowiskowa

Prowadząca – Sylwia Wójcik

  • Młodzi Bębniarze

20.06.2018, godz. 18.00, sala widowiskowa

Prowadzący: Rafał Maj, Sylwia Wójcik

  • Palec pod budkę – Zabawy Teatralne dla dzieci

11.06.2018, godz. 17.30, sala warsztatowa

Prowadzący: Roma Drozdówna, Bartosz Siwek

  • Warsztaty Cyrkowe

21.06.2018, godz. 17.30, sala warsztatowa

Prowadzący: Marcin Borkowski, Katarzyna Kurowska

  • Węglin Drummers

20.06.2018, godz. 18.00, sala widowiskowa

Prowadzący – Rafał Maj

  • Żbiki

19.06.2018, godz. 18.00, sala warsztatowa

Prowadzący – Paweł Pitzo Mazur

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej