W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na strunach świata z Bartem Pałygą

Na strunach świata z Bartem Pałygą
Data rozpoczęcia 2021-10-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Facebook Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Kto chce odbyć muzyczną podróż dookoła świata? Wybierzemy się do Afganistanu, Indii, Mongolii, Persji, aby poznać egzotyczne instrumenty i kultury.

„Na strunach świata” to cykl 6 spotkań. Wybierzemy się do Afganistanu, o którym ostatnio wiele słyszymy, jednak nie w kontekście jego piękna i kultury – tam poznamy między innymi niezwykły instrument sarinda. Odwiedzimy kolorowe Indie i zasłuchamy się w magicznym dźwięku sarangi, zajrzymy na surowe stepy Mongolii i poznamy śpiew potomków Dżyngis Khana. Potem zatrzymamy się w bajkowej Persji i poznamy króla smyczków - shah kaman, ale także poznamy zaginione i nieznane instrumenty polskie, takie jak suka biłgorajska czy fidel płocka oraz nietypowe instrumenty europejskie: lirę korbową i nyckelharpę. W podróż zabierze nas specjalista od muzyki etno, znany w Polsce i na świecie - Bart Pałyga.

Spotkania stanowią rozwinięcie spotkania Na strunach świata realizowanego podczas tegorocznej edycji festiwalu Jarmark Jagielloński w Lublinie.

Bart Pałyga to niezwykły multiinstrumentalista, miłośnik i znawca muzyki różnych zakątków świata. Specjalizuje się w instrumentach smyczkowych, a także w śpiewie alikwotowym sygyt z Tuwy. Możemy spotkać go w wielu interesujących projektach muzycznych, m.in we współpracy z Karoliną Cichą, Milo Kurtisem, Marią Pomianowską. Towarzyszy nie tylko muzykom, ale również opowiadaczom historii, tworząc oprawę muzyczną opowieści i spektakli. Swoją pasją i wiedzą dzieli się zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi poprzez spotkania i audycje.

Wakacje już się skończyły, ale to nie problem - zapraszamy Was w podróż Na strunach świata. Usiądźcie wygodnie w fotelach, pod kocem, zamknijcie oczy i ruszamy...

Kiedy: 7, 14, 21, 28 października oraz 4 i 11 listopada 2021 r.
Gdzie: Facebook Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, spotkanie online

Wydarzenie realizowane w ramach Jarmarku Jagiellońskiego 2021 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej