W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na własne uszy spotkanie z Ireną Piłatowską; prezentacja słuchowiska "Dogonić życie"

Na własne uszy spotkanie z Ireną Piłatowską; prezentacja słuchowiska "Dogonić życie"
Data rozpoczęcia 2018-09-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Próba Café, ul. Grodzka 5a
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Irena Piłatowska – dziennikarka Polskiego Radia S.A. Reportażem radiowym zajmuje się od 1984 roku. Jej reportaże emitowane były w wielu rozgłośniach świata. Audycje dokumentalne jej autorstwa znajdują się w zbiorach Instytutu im. Gen. Wł. Sikorskiego w Londynie oraz Biblioteki Narodowej w Lincoln Center na Manhattanie w Nowym Jorku. Za swoją radiową twórczość uhonorowana została wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami w kraju i na świecie (w sumie ponad 60 nagród). Wielokrotnie reprezentowała Polską Radiofonię na festiwalach, konkursach i konferencjach międzynarodowych. Przyznano jej m.in.: "Złoty Mikrofon”, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, "Premios Ondas”. Od 1. 03. 2004. jest redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. Od wielu lat prowadzi zajęcia ze sztuki reportażu radiowego w kilku wyższych uczelniach kraju a także szkoli dziennikarzy rozgłośni polonijnych i polskojęzycznych w świecie. Niestrudzona propagatorka reportażu radiowego i jego twórców: jest m. in. pomysłodawczynią najbardziej prestiżowego polskiego konkursu dla reportażystów – Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”, przed kilkunastu laty wymyśliła i prowadzi do dziś Spotkania z Reportażem w warszawskim Klubie Księgarza.

Dogonić życie - to historia człowieka, który jako dziecko ulicy trafił do jednego z domów wybitnego polskiego pedagoga Kazimierza Lisieckiego "Dziadka". To postać niezwykle barwna, wspaniały gawędziarz, ojciec pięciorga dzieci, człowiek o wielu zawodach (piekarz, sportowiec - mistrz Polski w biegach na orientację, masażysta, księgarz , artysta malarz, warszawski ryksiarz...). Reportaż zrealizowany techniką dźwiękowych obrazów opowiada o sprawach ważnych w życiu: przyjaźni, miłości, rodzinie. Jedną z najpiękniejszych scen w reportażu jest opowieść o jednej z wigilii, którą przeżył bohater - zaczęła się od aresztowania a zakończyła najwspanialszą ucztą wigilijną jego życia.