W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nahorny Trio - koncert "Hope"

Nahorny Trio - koncert "Hope"
Data rozpoczęcia 2017-11-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł (dostępne w kasie i online ddkbronowice.pl)
Kategoria Koncert

NAHORNY TRIO to trzech znanych muzyków jazzowych: Włodzimierz Nahorny (fortepian), Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Piotr Biskupski (perkusja). Charakter ich muzyki pomimo, że utrzymany w kanonie tria jazzowego, nosi romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. To najdłużej istniejące trio w historii polskiego jazzu - w tym samym składzie od 1993 roku. Jest ono bazą wszystkich projektów Nahornego. Sam lider grupy, Włodzimierz Nahorny, to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej.

Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Przez krytyków nazwany jest Chopinem jazzu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej