W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Najlepsze z najgorszych – Klątwa doliny węży

Data rozpoczęcia 2015-09-03
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Widowisko

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się całości, a także zaangażowanie i pasja autorów -to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Klątwa doliny węży
reżyseria: Marek Piestrak
przygodowy, science-fiction / Polska, ZSRR /1987
czas trwania: 99 min[/b0

Podczas wojny wietnamskiej pilot Bernard Traven kradnie z buddyjskiej świątyni manuskrypt. W rozszyfrowaniu tajemniczego pisma pomaga mu profesor Sorbony. Film kręcony w Warszawie, Paryżu i Wietnamie. To najgorsza produkcja lat 80-tych, a od jej tytułu wzięła się nazwa antynagrody „Węże”, przyznawanej najgorszym polskim filmom.

Organizacja: Fundacja Nowa Aleksandria,Centrum Kultury w Lublinie

wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne