W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Narodowe Czytanie – „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza

Narodowe Czytanie – „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza
Data rozpoczęcia 2022-09-03
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4 | Galeria Biblioteki
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

W roku 2022 Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie po raz jedenasty włączy się w akcję „Narodowe Czytanie”. 

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W roku 2022 – Roku Romantyzmu Polskiego będziemy czytać Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Para Prezydencka RP.

Program:

  • Godz. 11.00 Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza przez zaproszonych gości 
  • Godz. 12.00 Mickiewiczowskie "Ballady i romanse" w interpretacji „Trupy z szafy bibliotecznej” – zespołu teatralnego złożonego z pracowników Biblioteki 

Dla uczestników „Narodowego Czytania” Dyskusyjny Klub Książki przygotował książkowe niespodzianki!
Wystawa towarzysząca: „Nasi romantyczni Mistrzowie” (Autorska Galeria Hol Biblioteki). W bibliotecznej Księgarni „U Hieronima” można nabyć okolicznościowe wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej