W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Narodowe Czytanie w Bibliotece Wojewódzkiej

Narodowe Czytanie w Bibliotece Wojewódzkiej
Data rozpoczęcia 2020-09-05
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce dziedziniec Biblioteki
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na Narodowe Czytanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. W roku 2020 czytamy "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawuje Para Prezydencka. 

W programie: 

  • godz. 11.00 - czytanie "Balladyny" przez zaproszonych gości, 
  • godz. 12.00 - spektakl "Balladyna" w wykonaniu "Trupy z szafy bibliotecznej" .


W czasie wydarzenia będzie można uzyskać pamiątkowy stempel do książki z tegorocznego Narodowego Czytania przekazany Bibliotece  przez Kancelarię Prezydenta RP oraz zakładkę do książki, przygotowaną przez pracowników Biblioteki. 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w trosce o wspólne bezpieczeństwo podczas imprezy należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Liczba miejsc siedzących będzie ograniczona, zapewnione zostaną bezpieczne odstępy, krzesła zostaną zdezynfekowane. Zapewniony zostanie środek do dezynfekcji rąk. Pamiątkowe zakładki do książek zostaną rozdane w formie bezkontaktowej.

Uwaga! Wydarzenia będzie również transmitowane online.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej