W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Narodowe Czytanie w Teatrze im. Juliusza Osterwy

Narodowe Czytanie w Teatrze im. Juliusza Osterwy
Data rozpoczęcia 2019-09-07
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Narutowicza 17, Lublin
Organizator Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Z okazji Narodowego Czytania aktorzy przeczytają nowele:

  • Dym Marii Konopnickiej
  • Orka Władysława Stanisława Reymonta
  • Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego
  • Sachem Henryka Sienkiewicza
  • oraz fragment prozy Mój ojciec wstępuje do strażaków, ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą Brunona Schulza

 

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Spotkajmy się wszyscy w sobotę 7 września 2019 roku, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Jestem przekonany, że ich bogactwo pozwoli każdemu włączyć się i współtworzyć naszą akcję, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości – dodał Prezydent.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej