W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Natalia Niemen / Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego

Natalia Niemen / Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego
Data rozpoczęcia 2019-06-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Klub Muzyczny CSK
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Płatny
Kategoria Festiwal

Podstawą działań duetu jest improwizacja, czyli tworzenie utworów na gorąco, bez przygotowania, tu i teraz, przed publicznością. Muzycy nigdy nie wiedzą, co zagrają i zaśpiewają. Natalia wzięła na warsztat poezję poety, dziennikarza i muzyka, Szymona Babuchowskiego, uzupełniając ją brzmieniem altówki.

Spontaniczna twórczość artystów, choć niełatwa w odbiorze, spotkała się z niesamowitym entuzjazmem publiczności, co zachęciło duet do dalszego rozwijania się w materii improwizacji wokalno-instrumentalnej na wybranych tekstach.

Natalia Niemen – wokalistka, altowiolistka, autorka muzyki i tekstów, plastyczka. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm'n'bluesem, rock'n'rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Podczas koncertu na festiwalu „Dźwięki Słów” towarzyszyć jej będzie Michał Zator – prawdopodobnie jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie akompaniując sobie do śpiewu.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej