W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Net of the dream - otwarcie

Data rozpoczęcia 2011-10-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Plac Litewski
Kategoria Akcja

Społeczny interfejs wędrujący ulicami miasta

Niesiony z przedmieść do centrum miasta obiekt, który może kojarzyć się z wielkim transparentem, stanie się tymczasowym miejscem ustanowionym w celu połączenia społeczności i środowisk Lublina. Założeniem tego działania jest próba znalezienia odpowiedzi na kluczowe pytania: jak można uzyskać połączenie pomiędzy analogową kulturą off-line, która jest ściśle związana z charakterem miejsc zamieszkałych przez ludzi, a współczesną, cyfrową i wirtualną kulturą on-line, gdzie nie są ważne miejsca, w których się żyje, ale przynależność do pewnych społeczności.

Od 3 do 6 października pięć wybranych środowisk (Filia DDK Bronowice, DK Skarpa, Fundacja Nieprzetarty Szlak, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Filia nr 30 MBP im. H. Łopacińskiego) współtworzy projekt "Net of the dream".

Koncepcję projektu przygotował ukraiński artysta Yurij Kruchak. Był studentem Akademii Sztuk Pięknych w Połtawie, Charkowie oraz w Kijowie (studia podyplomowe). Artysta narusza granice pomiędzy sztuką, nauką, środkami masowego przekazu oraz rzeczywistością, tworząc grę konwencji występujących we współczesnym świecie. Jego działalność koncentruje się na odkrywaniu niepoznanych obszarów ludzkiej zmysłowości oraz nowych metod poznawczych. Specyfika jego prac polega na nakłanianiu widza do podjęcia działań, mających na celu ożywić zarówno jego wewnętrzny świat, jak i świat, który nas otacza.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne