W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nie porzucaj nadzieje: Celińska śpiewa Kochanowskiego

Nie porzucaj nadzieje: Celińska śpiewa Kochanowskiego
Data rozpoczęcia 2014-06-29
Godzina rozpoczęcia 21:00
Kategoria Spektakl

W ramach Cyklu „T1A” (Teatr Jednego Aktora) zapraszamy na premierowy pokaz kolejnej realizacji duetu wykonawczo-kompozytorskiego Stanisława Celińska – Tomasz Bajerski.

Stanisława Celińska, w swoich poprzednich monodramach, dla których kanwę stanowi poezja, udowodniła, że potrafi nadać staropolskim frazom współczesny rytm i energię. Bez patosu i emfazy porozumiewa się z widzami kodem wyznaczonym przez pióra renesansowego Mistrza Słowa pisanego. Należące już do historii języka konstrukcje gramatyczne i słownictwo brzmi szczerze i przekonywająco. Nie bez znaczenia dla tego scenicznego faktu jest umiejętność odszukiwania przez Stanisławę Celińską głębokich treści i myśli zatrzymanych między słowami. Aktorka sięga po nie bardzo głęboko, przeprowadza je przez ścieżkę własnych życiowych zakrętów i przeżyć, by w akcie finalnym, jakim jest granie przed ludźmi, podawać je w sposób prosty i bezpretensjonalny. Stanisława Celińska to mistrzyni aktorskiego rzemiosła. Udowadnia to przede wszystkim różnorodnością ról, jakie z powodzeniem tworzy w polskim teatrze. Kompozycje Tomasza Bajerskiego pozwalają widzom na bycie uczestnikiem kolejnego poziomu wtajemniczenia. Narracja, postaci, myśli i emocje są wyśpiewywane. Kompozycja oparta na kontraście i proporcji. Dla koneserów i nieprzekonanych.

Bilety – 10 zł
Bilety do nabycia na godzinę przed wydarzeniem lub w tygodniu poprzedzającym tj. od 23 do 27 czerwca w godzinach otwarcia kasy DDK „Węglin” (pn. - 14.00-18.30, wt. - pt. - 14.00-19.00). Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.
W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione do budynku DDK "Węglin".

O Cyklu:
Cykl „Teatr Jednego Aktora” to powołanie teatralnej sceny jednego aktora i zetknięcie ze sztuką teatralną w postaci monodramu. W ramach cyklu prezentujemy szereg spektakli opierających się na grze jednego aktora, zarówno profesjonalnego, jak i amatora. Celem jest stworzenie takiej bazy dla teatru monodramicznego, który prezentowałby klasyczne spektakle, jak i te nowe. Prowadzenie takiej sceny wzbogaca ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy, jak również dla całego Lublina. Bazując na doświadczeniach, gwarantujemy wysoki poziom wykonawczy i interpretatorski naszych gości. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.