W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Niedziela Otwarta w Gardzienicach

Niedziela Otwarta w Gardzienicach
Data rozpoczęcia 2022-09-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Kompleks Parkowo – Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice", Gardzienice Pierwsz
Organizator Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"
Udział Płatny
Kategoria Wydarzenie

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" zaprasza na Niedzielę Otwartą. 

To czas, w którym Kompleks Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych będzie dostępny dla zwiedzających w godzinach od 11:00 do 18:00

Spacer z przewodnikiem
O godzinie 14.00 i 16.00 organizatorzy zapraszają na spacer z przewodnikiem, który zabierze gości do Pałacu, Spichlerza, Oficyny, Rządcówki, Parku i Ogrodów – „Japońskiego” i „Magicznego”.

Koncert wieczorny
O godzinie 17.00 organizatorzy zapraszają na koncert muzyki klasycznej lub Zgromadzenie Artystyczne z reżyserem, aktorami i muzykami; w programie koncert wybranych pieśni z historycznych i obecnych spektakli Teatru „Gardzienic” (SPEKTAKL WIECZORNY, GUSŁA, AWWAKUM, CARMINA BURANA, METAMORFOZY, ELEKTRA, IFIGENIA W A…, IFIGENIA W T…, ORATORIUM PYTYJSKIE).

 W Pałacu zaplanowano:

  • ekspozycję stałą rzeźb prof. Adama Myjaka, który należy do grona najwybitniejszych współczesnych polskich artystów i posiada na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. W 2005 roku za zasługi dla kultury polskiej, otrzymał złoty medal Gloria Artis. W 2012 roku po raz piąty został Rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje również na stanowisku profesora zwyczajnego na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie prowadząc Zakład Rzeźby.
  • wystawy czasowe (w tym wystawę malarstwa Andrzeja Bieńkowskiego „Sprzedana Muzyka”, Wystawę scenografii „Mebościanka-nowa przestrzeń” oraz wystawę rzeźby „Rzeka życia” Piotra Zieleniaka
  • wystawę poświęconą 40-leciu działalności OPT „Gardzienice”
  • multimedialne prezentacje w przestrzeniach Pałacu i w plenerze

Program może ulec zmianie.
Prosimy śledzić stronę www.gardzienice.org

Szczegóły:
+48 81 532 98 40, pn.-pt. 10.00-18.00
+48 81 582 13 98, tylko w sobotę w dniu spektaklu

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej