W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Niedziela Otwarta w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Niedziela Otwarta w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice"
Data rozpoczęcia 2021-08-22
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2021-08-22
Godzina zakończenia 18:00
Miejsce Kompleks Pałacowo-Parkowy w Gardzienicach
Organizator Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Niedziela Otwarta to czas, w którym Kompleks Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych będzie dostępny dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 18.

Spacer z przewodnikiem
O godzinie 14.00 i 16.00 organizatorzy zapraszają na spacer z przewodnikiem, który zabierze gości do Pałacu, Spichlerza, Oficyny, Rządcówki, Parku i Ogrodów - „Japońskiego” i „Magicznego”.

Koncert wieczorny
O godzinie 17.00 organizatorzy zapraszają na koncert muzyki klasycznej lub Zgromadzenie Artystyczne z reżyserem, aktorami i muzykami; w programie koncert wybranych pieśni z historycznych i obecnych spektakli Teatru „Gardzienic" (SPEKTAKL WIECZORNY, GUSŁA, AWWAKUM, CARMINA BURANA, METAMORFOZY, ELEKTRA, IFIGENIA W A…, IFIGENIA W T…, ORATORIUM PYTYJSKIE).

W Pałacu zaplanowano:

  • ekspozycję stałą rzeźb prof. Adama Myjaka, który należy do grona najwybitniejszych współczesnych polskich artystów i posiada na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. W 2005 roku za zasługi dla kultury polskiej, otrzymał złoty medal Gloria Artis. W 2012 roku po raz piąty został Rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje również na stanowisku profesora zwyczajnego na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie prowadząc Zakład Rzeźby.
  • wystawę czasowa "Opuszczone Dziedzictwo" - Malarstwo Piotra Tymochowicza
  • wystawę kostiumów teatralnych Abdela Farraha z kolekcji Sistovari/Thiasos Theatre
  • wystawę poświęconą 40-leciu działalności OPT "Gardzienice"
  • multimedialne prezentacje w przestrzeniach Pałacu i w plenerze

Program może ulec zmianie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej