W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Niedziela z lnem
Data rozpoczęcia 2015-10-18
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2015-10-18
Godzina zakończenia 15:00
Miejsce al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Kontakt tel. 81 533-85-13
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy, 30 zł/rodzinny
Kategoria Akcja

Czwarte, tegoroczne spotkanie z lnem, czyli "Niedziela z lnem". Tym razem także nie zabraknie atrakcji: warsztaty z obróbki lnu, lniany plac zabaw, krótkie spektakle w duchu ludowego teatru amatorskiego oraz wystawa tkanin i wyrobów z lnu. Każdy z tych elementów opracowano wykorzystując pierwiastki ludowe, historię życia codziennego na Lubelszczyźnie i zastosowanie lnu i konopi w przemyśle zabawkarskim. Nowością na ostatniej edycji „Niedzieli z lnem” będą warsztaty druku na płótnie. Tak jak przed laty drewnianymi i metalowymi matrycami i farbami roślinnymi drukowano na materiałach piękne i trwałe wzory, taki i teraz publiczność przemieni się na chwilę w drukarzy i farbiarzy.

Na wypadek niesprzyjającej pogody poszczególne wydarzenia zostaną przeniesione do kilku dużych pomieszczeń w muzealnym miasteczku.

 

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej