W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nieskończoność wyobraźni – wystawa pokonkursowa

Nieskończoność wyobraźni – wystawa pokonkursowa
Data rozpoczęcia 2019-04-27
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2019-06-06
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, ul. Krańcowa 106
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Podsumowanie XXIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mój Świat" pt. "Nieskończoność wyobraźni". Zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia oraz nastąpi uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 5 – 20 lat. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej na ogólny temat "Nieskończoność wyobraźni". Technika wykonania prac była dowolna.

Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości plastycznej wśród dzieci i młodzieży, a także zainspirowanie do twórczych działań w dziadzinie sztuk wizualnych. Dodatkowym walorem było propagowanie różnych form twórczości plastycznej oraz konfrontacja dokonań młodych twórców na płaszczyźnie międzynarodowej.

Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 2 660 prac z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii, Łotwy i Włoch. Na konkurs nadeszły prace o ogromnej różnorodności technik i wielokierunkowości rozumianego tematu konkursu. Młodzi twórcy wykazali się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością, pracowitością i rzetelnością wykonania. Z zadowoleniem zauważono nie tylko staranność przy wykonywaniu, ale również adekwatność wyobrażeń do głębi tematu.

Jury konkursu przyznało 15 nagród i 49 wyróżnień, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 100 prac. Wystawę można oglądać od 27 kwietnia do 6 czerwca 2019 roku w Galerii Krańcowej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej