W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Niewidzialni mieszkańcy - wystawa

Niewidzialni mieszkańcy - wystawa
Data rozpoczęcia 2020-11-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce online
Organizator Stowarzyszenie Homo Faber
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na otwarcie wystawy "Niewidzialni", które odbędzie się online 11 listopada o godz. 18:00. 

8 bohaterów
8 stołów
8 obrusów
8 opowieści
8 przedmiotów stamtąd

Historie migracji pojedynczych osób można opowiadać na wiele sposobów. W wystawie „Niewidzialni mieszkańcy” punktem wyjścia stają się przedmioty. Migranci przywieźli je stamtąd — z kraju pochodzenia i zainstalowali do nowego życia tutaj w Polsce. Poprzez osiem przedmiotów umieszczonych na ośmiu stołach przykrytych obrusami z fragmentami historii migracyjnych, poznajemy ośmioro nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina. Ich wychodzenie z niewidzialności odbywa się na naszych oczach. Możemy nie tylko poznać ich życie, ale także usłyszeć, jak mówią do nas w swoim ojczystym języku.

Otwarcie wystawy zaplanowane na 11 listopada w Dzień Niepodległości Polski jest symbolicznym włączeniem w przestrzeń narodowego święta nowych mieszkańców i mieszkanek.

11 Listopada o 18:00 na profilu Homo Faberotwiera się w nowej karcie pojawi się premiera filmu o wystawie, przygotowana w formie oprowadzania po historiach. 

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Lublin.