W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Niezbędnik podróżnika” – warsztaty w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie”

„Niezbędnik podróżnika” – warsztaty w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie”
Data rozpoczęcia 2015-06-06
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Mali łowcy przygód! Zbliżają się wakacje, więc najwyższa pora spakować plecak na wyprawę!
Na ostatnim w tym sezonie spotkaniu w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie” stworzymy niezbędnik podróżnika za pomocą techniki szablonu. Co powinien mieć ze sobą poszukiwacz przygód? Lupę, kompas, latarkę, namiot, lornetkę, ale co jeszcze!? Warsztaty sprawią frajdę zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Warsztat poprowadzi Tomasz „Maped” Pizoń – scenograf, szablonista, rzeźbiarz, grafik oraz ilustrator... innymi słowy „plastyk”. Zajmuje się organizacją wydarzeń edukacyjnych i artystycznych promujących aktywne korzystanie z przestrzeni publicznej. Od siedmiu lat prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Założyciel „Warsztatów Szablonu”, inicjator Laboratorium Kultury i Edukacji „Frutti di Mare”.

Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu „Dziecię w Świecie"
Dzieci biorą świat takim, jaki jest. Są otwarte i wolne od uprzedzeń. Od najmłodszych lat zachęcajmy Dzieci do pasjonującej podróży w głąb innych kultur i tradycji. Rozbudzajmy ciekawość. Pokażmy jak odważnie kroczyć przez Świat, poznawać i szanować odmienność ludzi. Ruszamy z Cyklem „Dziecię w Świecie”. Każde spotkanie poświęcone będzie innej części świata. Poznamy muzykę brazylijską i tańce afrykańskie. Dowiemy się czym jest didgeredoo, i jaka jest historia karate. Zapraszamy na wyjątkową podróż. Zamiast walizki – weź uśmiech! Zamiast pieniędzy – wyobraźnię i ciekawość świata! Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl