W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc Kultury: Miasto na ludowo, czyli powrót do korzeni – warsztaty

Noc Kultury: Miasto na ludowo, czyli powrót do korzeni – warsztaty
Data rozpoczęcia 2016-06-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Stowarzyszenie Równych Szans „Bona Fides”, ul. Niecała 18/3
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Miasto wyrosło ze wsi, z jej dorobku, potencjału i zasobów. Wydarzeniem pt „Miasto na ludowo, czyli powrót do korzeni” oddajemy hołd kulturze ludowej, bez której kultura miejska nie istniałaby i bez której nie wyobrażamy sobie miasta. Naszą ideą jest zachęcanie odbiorców do budowania kultury miejskiej w oparciu o bogactwo tradycji kulturowej w połączeniu z nowoczesnym przekazem artystycznym.
W ramach warsztatów rękodzieła artystycznego prowadzonych przez Klub Kobiet Aktywnych z Radecznicy proponujemy: Warsztaty haftu – uczestniczki poznają sekrety tradycyjnej techniki zdobienia tkanin oraz same będą miały okazję poczuć się jak wiejskie artystki, Warsztaty bibułkarstwa pozwolą uczestniczkom na poznanie metod i technik wykonywania kwiatów, stroików i innych kompozycji z bibuły krepiny oraz Warsztaty wyplatania ze słomy przedmiotów użytkowych.