W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc Kultury: Noc Kultury w MDK nr 2

Noc Kultury: Noc Kultury w MDK nr 2
Data rozpoczęcia 2016-06-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce MDK nr 2 Bernardyńska 14a
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

19:15-19:45 – Magiczna noc – księżniczka, bailarina i poeta – spektakl
19:45-20:15 – Bailarina española, czyli hiszpańskie inspiracje na polskim dworze
19:00-22:00 – 111 w Galerii Po 111 Schodach – wystawa
19:00-22:00 – Lubelszczyzna w obiektywie – wystawa fotografii

Magiczna noc – księżniczka, bailarina i poeta
Atrakcją przygotowaną z myślą o najmłodszej widowni będzie taneczna bajka pt „O śpiących księżniczkach”. Będzie to barwna historia o niejednej śpiącej królewnie w renesansowej oprawie muzycznej, tanecznej i kostiumowej.

Bailarina española – czyli hiszpańskie inspiracje na polskim dworze
Dworski taniec hiszpański z XVII w. zaprezentowany w spektaklu „Bailarina española” – czyli hiszpańskie inspiracje na polskim dworze. Będzie to premierowy pokaz spektaklu w wykonaniu ZTD „Belriguardo” z grą na cajonie i kastanietach. Z dworów przeniesiemy się na saloniki poezji, a to za sprawą uzdolnionej młodzieży ZS nr 1 w Lublinie, która zaprezentuje poezję śpiewaną z lat 20-tych i 30-tych w ciekawej aranżacji, z muzyką na żywo. Reżyserem grupy poetyckiej jest Pani Iwona Smyk.

111 w Galerii Po 111 Schodach
Wystawa prac studentów i absolwentów z Pracowni Druku Wklęsłego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pod kierunkiem prof. Piotra Szureka. Pomysł wystawy pojawił się przez skojarzenie nazwy galerii z numerem sali, w której prowadzona jest pracownia grafiki. Wystawa jest pewnego rodzaju podsumowaniem pracy w wyjątkowym miejscu. Poza wybranymi grafikami będzie można zobaczyć kilka dyplomów licencjackich i magisterskich. Lubelski kurator wystawy: dr Anna Perłowska-Weiser, WA UMCS.

Lubelszczyzna w obiektywie
Wystawa fotografii członków Klubu Turystyki Pieszej „Niezależni”, Lublin OM PTTK. Na wystawie swoje fotografie prezentują: Halina Byczek-Krasucka, Magdalena Grela-Tokarczyk, Mariola Kowalska, Krzysztof Dudek i Jerzy Frąk. Na ponad 180 fotografiach oglądamy Lubelszczyznę: letnie, zimowe i jesienne krajobrazy, ptaki i zwierzęta, dwory i pałace, młyny i inne obiekty produkcyjne, kapliczki i cerkiewki, nieliczne synagogi, fragmenty starej wsi i ciekawostki ze szlaku.

Więcej informacji i pełny program na stronie: http://nockultury.pl