W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc Kultury: RetroMania Kowalska

Noc Kultury: RetroMania Kowalska
Data rozpoczęcia 2016-06-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Lubartowska
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

19:00, 20:20, 21:30 – przejazd zabytkowych motocykli SMMD Partyzant
22:00, 23:00 – Swing City, teatr tańca, Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej
19:00-1:00 – Atelier fotograficzne u Romana Krawczenki
20:00-0:00 – Malinowy buduar – słuchowisko /Radio Lublin/
21:00-1:00 – Wspomnienie łazienki fotograficznej, plenerowa ciemnia fotograficzna

Scena retro:
19:30-20:30 – Spektakl improwizowany /Teatr Improwizacji: Innymi Słowy/
20:30-21:00 – Powróćmy jak za dawnych lat – koncert /Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskie/
21:00-22:00 – Uliczkę znam w Lublinie… – koncert /Teatr Muzyczny/
22:00-0:00 – Potańcówka w retro klimacie /The Mark Shepherd Swing Quartet, Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Muzeum Wsi Lubelskiej/
0:00-1:00 – Grand Slam Ωuartet
1:00-2:00 – Zigzag Paradise

Czeka na nas wyjątkowa podróż w czasie. Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Dawnych “Partyzant”, Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo” oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie sprawią, że na ul. Kowalskiej poczujemy się jak w latach 20/30. Za sprawą artystek z Niezależnej Grupy Projektowej Piękno Panie zmienią się szyldy i witryny sklepowe, pojawi się klimatyczne oświetlenie, na ulicę zawitają się zabytkowe samochody. To będzie wyjątkowe tło m.in dla retro potańcówki.

Razem z Zespołem Tańca Dawnego „Belriguardo” oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie ruszymy tanecznym krokiem na parkiet, przy świetle kolorowych żaróweczek oraz dźwiękach przedwojennych szlagierów. Wspólnie ożywimy przedwojenne miasteczko. Nie zabraknie również akcentów rewiowych przypominających, że na naszych deskach debiutował Eugeniusz Bodo a Hanka Ordonówna śpiewała w teatrze „Wesoły Ul” w Lublinie.

Szczególną atrakcją będzie 100 letnia zabytkowa wiktoriańska karuzela. Zagrała w filmie Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko”, jeździł na niej ambasador, a teraz zakręci się specjalnie dla mieszkańców Lublina.

O wprowadzenie gości w nastrój retro potańcówki zadba Teatr Muzyczny w Lublinie prezentując koncert “Uliczkę znam w Lublinie…”, następnie zagra w klimacie z tamtych lat The Mark Shepherd Swing Quartet. Będzie tombola – loteria fantowa, w której nagrodą będzie między innymi udział w stylizowanej sesji w fotograficznym atelier u Romana Kravchenki.

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej zaprezentuje Swing City – fragmenty spektaklu, które doskonale oddają atmosferę lat 20-tych. Nie zabraknie też improwizatorów, o dobrą zabawę na retro uliczce zadba ferajna z Innymi Słowy Teatr Impro.