W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Noc Kultury: Rowerowy Lublin
Data rozpoczęcia 2016-06-04
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur , Plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Przejazd rowerowy po ulicach Lublina na zakończenie Kampanii Rowerowy Maj, będącej elementem obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublin-Munster. W ramach Kampanii ponad 30 lubelskich szkół i 7000 uczniów rywalizowało o miano najbardziej rowerowej szkoły, klasy i ucznia. Po zakończeniu przejazdu odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników Kampanii oraz nazwisk osób które w ramach nagrody Prezydenta Miasta Lublin pojadą na wycieczkę do Munster.
Start: Plac Teatralny przy CSK

Informacja o organizatorze

Porozumienie Rowerowe jest grupą powstałą w kwietniu 2007 roku, mającą na celu aktywne wspieranie rozwoju ruchu rowerowego w Lublinie, zarówno w kwestii budowy dobrej infrastruktury ale też i prowadzenia kampanii społecznych i edukacyjnych. Obecnie jest częścią Towarzystwa dla Natury i Człowieka w Lublinie.

Przez wiele lat działalności Porozumienie stało się rozpoznawalną marką w Lublinie i może poszczycić się wieloma sukcesami i osiągnięciami, zwłaszcza na gruncie współpracy z Urzędem Miasta Lublin, czego efektem jest coraz lepsza infrastruktura rowerowa, a także strategiczne dokumenty tj. standardy rowerowe, polityka rowerowa czy koncepcja rozwoju komunikacji rowerowej.

Więcej informacji i pełny program na stronie: http://nockultury.pl/