W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc Kultury: Strefa twórczości i Inspiracji

Noc Kultury: Strefa twórczości i Inspiracji
Data rozpoczęcia 2016-06-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Plac przed Teatrem Andersena
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Niepowtarzalna okazja, by jednej nocy spróbować tak wielu różnorodnych aktywności!
Plac przed Teatrem Andersena stanie się przestrzenią działań twórczych, warsztatów, pokazów i spotkań. Będzie można spróbować upleść coś z wikliny, sterować robotem, dowiedzieć się, co to rura Rubensa, a także popatrzeć przez wielkogabarytowy kalejdoskop. Uczestnicy będą mogli wykonać najmniejszy obraz świata, spróbować swych sił w szermierce lub zmierzyć się z hula hop. A to dopiero kilka z przygotowanych na tę specjalną okazję atrakcji. Granica między twórcą a widzem zostanie zatarta poprzez wspólne działania. Przed nami spotkanie nie tylko ze sztuką, ale również ze sportem, nauką czy historią. Będziemy mieć szansę uczestnictwa w grze miejskiej utrzymanej w konwencji „Kodu Leonarda Da Vinci”. Przestrzeń Starego Miasta oraz niektóre zabytki staną się scenerią dla nie lada łamigłówki.
Na płocie znajdzie się prezentacja Totemów, czyli recyklingowych form plastycznych wykonanych przez dzieci z lubelskich szkół podstawowych i przedszkoli.