W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc Kultury: W kręgu zapomnianej pieśni polskiej – koncert Orkiestry Trybunału Koronnego

Noc Kultury: W kręgu zapomnianej pieśni polskiej – koncert Orkiestry Trybunału Koronnego
Data rozpoczęcia 2016-06-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej, ul. Narutowicza 6
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak Piotr Maszyński (1855-1934), Stanisław Niewiadomski (1859-1936), Felicjan Szopski (1865-1939), Tadeusz Joteyko (1872-1932), Tadeusz Zygfryd Kassern (1904-1957). Oryginalnie napisane na głos z towarzyszeniem fortepianu.

Specjalnie na koncert ‚Noc Kultury’ opracowane zostaną na orkiestrę smyczkową i sopran przez Przemysława Stanisławskiego. Oprócz pieśni zaprezentowane zostaną utwory polskich kompozytorów również specjalnie opracowanych na ten koncert: Janusza Bieleckiego, Bernarda Stielera, a także Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego i pieśń „Dziad i baba” Stanisława Moniuszki.

Wykonawcami będą: Iwona Kowalkowska – sopran, Orkiestra Trybunału Koronnego pod dyrekcją Przemysława Stanisławskiego.
Kameralny charakter Orkiestry sprzyja tego rodzaju projektom – przy niewielkiej ilości wykonawców można zaspokoić gusta licznych melomanów, umieszczając w repertuarze przeboje muzyki klasycznej.

Więcej informacji i pełny program na stronie: http://nockultury.pl