W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2018-06-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Bezpłatny
Kategoria Widowisko

W wyjątkową, najkrótszą noc w roku - Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się niezwykłe widowisko obrzędowe, wybrzmią opowieści o właściwościach ziół, symbolice wody i ognia, po wodzie popłyną wianki i zapłonie sobótkowe ognisko.

W sobotę 23 czerwca w lubelskim skansenie będzie można wziąć udział w niecodziennym spotkaniu z okazji nocy świętojańskiej. Obchody wydarzenia rozpocznie widowisko obrzędowe pt. ”Wilija św. Jana” w wykonaniu zespołu obrzędowego z Hańska, któremu towarzyszyć będzie korowód i  puszczanie po wodzie wianków oraz zabawa przy ognisku. Równolegle z trwającym obrzędem prowadzący warsztaty edukacyjne zapoznają publiczność z tematyką ziół i ich właściwościami, symboliką wody i ognia, baśniami i legendami o cudownym kwiecie paproci oraz sposobem wicia wianków . Dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami na poszukiwanie kwiatu paproci, a dla dorosłej publiczności na najpiękniejszy wianek.

Organizatorem Nocy św. Jana w skansenie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej. Wydarzenie zorganizowane dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej