W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2021-06-25
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 18 zł/normalny, 9 zł/ulgowy
Kategoria Wydarzenie

Wianki, zioła, woda, ogień, śpiew i oczywiście legendarny kwiat paproci to nieodłączne elementy nocy świętojańskiej. Będzie je można zobaczyć podczas prezentacji zwyczajów sobótkowych w Muzeum Wsi Lubelskiej w piątkowe popołudnie 25 czerwca.

Na zwiedzających będą wówczas czekały w lubelskim skansenie stanowiska pokazowo-warsztatowe dotyczące dawnych ludowych zwyczajów i wierzeń związanych wigilią św. Jana. Będzie okazja do samodzielnego zrobienia wianka oraz do nauczenia się sobótkowych pieśni. Pracownicy muzeum zaprezentują świętojańskie zioła, opowiedzą o medycynie ludowej, a także o symbolice ognia i wody. Specjalne stanowisko będzie czekało na najmłodszych uczestników. Wydarzenie dopełni występ zespołu obrzędowego z Hańska, którego spektakl „Wilija św. Jana” rozpocznie się o 18.30. 
w sektorze Powiśle w otoczeniu chałup z Chrząchowa, Janiszowa, Brzezin, Głodna.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej