W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nocna wyprawa na sowy | Sztuka Wrażliwości

Nocna wyprawa na sowy | Sztuka Wrażliwości
Data rozpoczęcia 2024-04-05
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wiosna sprzyja pieszym wędrówkom. Szczególnie interesujące są te, podczas których można się dowiedzieć czegoś nowego. Podczas Nocnej wyprawy na sowy nie zabraknie ani jednego, ani drugiego!

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają całe rodziny na poszukiwanie sów zamieszkujących Stary Gaj.  Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jakie gatunki sów zamieszkują Polskę, bliższą i dalszą okolicę, które z nich można spotkać w mieście, które na wsi, a które w lesie. Zobaczą ich pióra i wypluwki, poznają ich głosy i zwyczaje, a także spróbują je usłyszeć i zobaczyć w nocnym lesie. Istnieje spora szansa na obserwację puszczyków! Swoje obserwacje uczestniczki i uczestnicy wpiszą do atlasu sów. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą latarki i odpowiedniej odzieży.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 5 kwietnia 2024 r., godz. 20.00–21.30. (Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania/przeniesienia spaceru na inny termin w związku ze złymi warunkami pogodowymi – silny wiatr, opady).
Gdzie: zbiórka w Starym Gaju, przy stacji PKP Lublin Zachodni (pinezka)
Dla kogo: dla rodziców z dziećmi w wieku 6–13 lat.
Zapisy: przez formularz online, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Jakub Orłowski – Inspektor Bywak.
Dostępność: Wydarzenie przyjazne autyzmowi. Cisza i spokój.