W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe ścieżki interpretacji partytur graficznych / warsztaty dla muzyków

Nowe ścieżki interpretacji partytur graficznych / warsztaty dla muzyków
Data rozpoczęcia 2022-05-13
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Sala prób Ośrodka ROZDROŻA, ul. Peowiaków 12
Organizator Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Per Åke HOLMLANDER (SWE), Anders NYQVIST (SWE) – prowadzenie

Mija właśnie 80 lat od likwidacji gett żydowskich w okupowanej przez nazistów Polsce. Roman Haubenstock-Ramati zdołał uciec i został przyjęty na studia we Lwowie na Ukrainie, aż do chwili, gdy znów musiał uciekać przed najciemniejszymi siłami ubiegłego wieku.

Jego epopeja „Konstellationen” składa się z 25 partytur graficznych. O ile wizualne piękno tych obrazów jest oczywiste, o tyle pytanie, jak dokładnie interpretować jego łamiące się linie i bezcielesne główki nut, pozostaje bez odpowiedzi. Grafiki Haubenstocka-Ramatiego budują sieć skojarzeń, wykorzystując podstawowe symbole – pogrubione linie, rozproszone kropki, architektoniczne okręgi – w nowych kontekstach, mieszając i zmieniając perspektywę między pierwszym i drugim planem.

Podczas dedykowanych muzykom warsztatów Nowe ścieżki interpretacji partytur graficznych Per Åke HOLMLANDER i Anders NYQVIST będą uczyć jak interpretować partytury graficzne. Warsztatowicze będą pracować na następującym materiale:

  • Roman HAUBENSTOCK-RAMATI: „Konstellationen”
  • Olle BONNIÉR: „Pling” & „Plingeling”
  • Per-Åke HOLMLANDER: „a B-O-X piece”

Projekt In Between Norway & Poland / Culture realizowany jest ze środków z Mechanizmu Finansowego EOG na l. 2014-2021 (Program „Kultura”, Działanie 2. „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”).

Partner projektu: Fundacja Avant Art

Wydarzenie jest częścią 14. Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY