W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą” - wydarzenie w ramach projektu „Inny Lublin”

"O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą” - wydarzenie w ramach projektu „Inny Lublin”
Data rozpoczęcia 2015-09-23
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17
Organizator Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

"O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą" to podsumowanie cyklu spotkań, warsztatów i rozmów z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. To także wernisaż szczególnej wystawy: Zapytaliśmy uczestników projektu „o co chodzi” w ich życiu, co jest dla nich ważne. Na tej podstawie przygotowaliśmy sesję zdjęciową, którą chcemy „zobrazować” te marzenia. Będą to fotografie autorstwa Sylwii Brzozowskiej (jej portfolio: www.facebook.com/nakolkach).

 

Uczestnicy projektu:

Kamil - mimo amputacji udziela się, jako sportowiec. Ostatnio wybrał się na rajd rowerowy - 1000 km dla Oskara. Rajd miał charakter charytatywny. Założyciel Fundacji "Krok do marzeń", działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Łukasz - lubelski artysta, doktorant. Od jedenastu lat zajmuję się swoją własną, autorską techniką, zwaną „karambolizacja przestrzeni”.

Sylwia - fotografka z pasją, na sesji wystąpiła po obu stronach obiektywu,

Maksymilian - uczeń Zespołu Szkół nr. 13, chce zostać DJ-em; chce pokazać światu, że mimo niepełnosprawności można spełniać swoje marzenia.

Artur - chce zostać marynarzem, lubi statki

Dominika - Kobieta silna, zależy jej na tym, żeby móc samodzielnie funkcjonować;

Magda - przyszła piosenkarka;

 

"O co chodzi?" to także promocja publikacji, dzięki której poznacie bliżej uczestników naszego projektu.

 

Gościem specjalnym spotkania będzie Katarzyna Bierzanowska.

Katarzyna jest autorką bloga nie-pelnoprawna.pl, który ma na celu przedstawianie absurdów, z którymi niepełnosprawni mierzą się na co dzień, próbę zmiany rzeczywistości na bardziej przyjazną dla wszystkich i przedstawienie wzorców, z których warto czerpać garściami.

Jak pisze o sobie Katarzyna:

Studentka, tłumaczka, kobieta, córka, siostra, przyjaciółka, obieżyświat(ek), mieszkanka Lublina, okazyjnie Bełchatowa i Warszawy. Aktywna zawodowo, społecznie i kulturowo. Pełnoprawna obywatelka próbująca toczyć walkę z niesprawiedliwością [czyt. z wiatrakami], dyskryminacją i kołtunerią. Chcę znosić tabu, uczyć nieprzymykania oka i reagowania na to, co nie powinno mieć miejsca. Mam pełną świadomość tego, że większość zaniedbań wynika z braku świadomości lub wystarczających informacji, dlatego wychodzę z ofertą. Odrzucenie jej oznacza dyskryminację, na którą nigdy nie miałam zamiaru się godzić.

www: http://nie-pelnoprawna.pl/

 

Spotkanie poprowadzi reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.