W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata

O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata
Data rozpoczęcia 2009-04-02
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Grażyna Lutosławska
"O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata

Sztuka "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata" jest pogodną, rozśpiewaną opowieścią o poczciwych krasnalach z lasu, które wyprawiają się do miasteczka w poszukiwaniu krańca świata i zaznajamiają się przy okazji z "dobrodziejstwami" naszej rozpędzonej cywilizacji. Bohaterami sztuki są także liczne zwierzęta - prawdziwe indywidualności - oraz miejskie krasnale, niegdyś pożyteczne, teraz odesłane przez ludzi do zapomnianego kąta. Autorka pyta przewrotnie, czy rzeczywiście krasnoludki są nam nieprzydatne w naszej codziennej, zmechanizowanej krzątaninie. Może tracimy w nich oddanych i mądrych przyjaciół?
Finał przygód Lenki i Lena sprawia, że nie tylko oni stają się bogatsi o solidna porcję życiowej mądrości.

Grażyna Lutosławska, związana od wielu lat z Radiem Lublin, jest również cenioną i odnoszącą sukcesy autorką literatury dla dzieci. Jej książki "Wielkie zmiany w dużym lesie" oraz "Leon i kotka czyli jak rozumieć mowę zegara" były kilkukrotnie nagradzane, m. in. tytułem Najpiękniejszej Książki Roku.Obsada:
Lenka - Hanka Brulińska
Len - Przemysław Gąsiorowicz
Krasnal Drugi - Tomasz Bielawiec
Krasnal - Mikołaj Roznerski
Pająk - Joanna Morawska
Wrona - Hanna Pater
Sowa - Jolanta Rychłowska
Zając - Jerzy Kurczuk
Borsuk - Andrzej Golejewski
Pszczoła - Monika Babicka
Lisica - Anna Torończyk
Pies - Andrzej Redosz
Krasnoludki Miejskie - Anna Nowak, Karolina Stefańska, Kinga Waligóra, Magdalena Sztejman-Lipowska, Wojciech Dobrowolski, Artur Kocięcki, Chłopiec - Krasnal
Krasnale z Biblioteki - Jolanta Deszcz-Pudzianowska, Grażyna Jakubecka, Nina Skołuba-Uryga, Anna Świetlicka, Jadwiga Jarmuł, Witold Kopeć, Łukasz Król


Reżyseria - Krzysztof Babicki
Muzyka - Janusz Grzywacz
Scenografia i kostiumy - Barbara Wołosiuk
Choreografia - Jacek Tomasik
Światło - Olaf Tryzna
Przygotowanie wokalne - Urszula Plis

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej