W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„O miłości do fotografii, baletu i Lublina” - fotografie Agnieszki Kołodyńskiej-Jakowickiej

„O miłości do fotografii, baletu i Lublina” - fotografie Agnieszki Kołodyńskiej-Jakowickiej
Data rozpoczęcia 2021-12-16
Data zakończenia 2022-01-30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Aleja Kultur 0
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Niespełnione marzenie z dzieciństwa przerodziło się w miłość do fotografii.

Balet – główny bohater wystawy, dzięki któremu możemy zapoznać się z charakterem i niebywałym pięknem tej tanecznej dziedziny sztuki. Każdy gest, ruch, a nawet mimika odgrywają ogromną rolę w przekazywaniu emocji, jednocześnie podkreślając ogromny wysiłek i kunszt pracy codziennie wykonywanej przez tancerki.

Wystawa zawiera w sobie całą gamę kolorystycznych odcieni, zmieniającego się światła, a pory dnia dodatkowo potęgują odbierane przez nas emocje. Dominują stateczne pozy, wymagające wielkiej precyzji wykonania oraz wieloletnich treningów.

Na drugim planie pojawia się także ukochane miasto artystki - Lublin, miejsce pełne pięknych zakamarków i architektonicznych perełek. Tym właśnie szlakiem przeprowadzone zostały kolejne sesje utalentowanych baletnic.

Agnieszka Kołodyńska-Jakowicka urodziła się 5 grudnia 1983 r. w Lublinie. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Od 15 lat zajmuje się fotografią. Pierwsze lata pracy spędziła przy wystawach jako grafik - foto laborant, realizując pierwsze wystawy analogowe oraz cyfrowe dla wielu artystów z LTF-u oraz lubelskich podróżników.

Od 2009 roku świadczy usługi w zakresie fotografii reportażowej ślubnej oraz portretowej dla rodzin oraz dzieci, będąc jedną z pierwszych fotografek specjalizujących się w fotografii ciążowej i noworodkowej w Lublinie. Ostatnie lata w życiu fotografki to rozwój w zakresie autorskiej obróbki oraz FINE ART, które otworzyły kolejne gałęzie fotografii i stanowią już tylko działalność artystyczną.

Zdjęcia baletnic zostały nagrodzone przez międzynarodową platformę THIS MAGAZINE.

Wstęp wolny w godzinach otwarcia CSK

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej