W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obchody 40. rocznicy śmierci Marka Hłaski

Obchody 40. rocznicy śmierci Marka Hłaski
Data rozpoczęcia 2009-06-09
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Grupa Jednego Aktu - Śliczna dziewczyna
reż.: Arkadiusz A. Grochot, scen. (na podst. opowiadania Marka Hłaski): Arkadiusz A. Grochot, muz.: Hubert Milewski, w: Daniel Adamczyk, Kamila Stolarska, Katarzyna Myszak, Paweł Koszałka, Katarzyna Dudziak, Arkadiusz A. Grochot, Ewa Wojcieszyn, Monika Szczepan, Karol Myszak, Agnieszka Piktel, Tomasz Lawenda, Rafał Pawłowski

Na ławce w parku siedzi dwoje młodych ludzi, rozmawiają... ale jednak sztuka nie opowiada o nich, nie opowiada też w jakiś szczególny sposób o wszystkich innych, którzy pojawiają się na tej parkowej alejce. Mówi o tęsknocie, o pragnieniu i potrzebie miłości. Ta potrzeba jest tak silna, że ludzie gotowi są uwierzyć w Jej iluzję, którą sami sobie stwarzają. Nawet taka fantasmagoria sprawia, że łatwiej jest przetrwać dzień. Każdy chce wierzyć, że to "wszystko ma jeszcze sens", że miłość może jeszcze gdzieś istnieć... Pragnienie przesłania rzeczywistość, która jest skrajnie inna... ale tu chodzi o wiarę, naiwną wiarę dziecka w istnienie czegoś dobrego. O zapomnienie o własnych problemach... O walce z samym sobą, żeby wykrzesać resztki tej wiary i przetrwać.

Wstęp wolny.