W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Obieraczki kapuściane" w Muzeum Wsi Lubelskiej

"Obieraczki kapuściane" w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2016-10-02
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Widowisko

W pierwszą październikową niedzielę w lubelskim skansenie będzie można zobaczyć, co jesienią robiono z kapustą – tradycyjny obrzęd kiszenia kapusty przedstawi zespół obrzędowy z Kocudzy.

W Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć obrzędy związane z kiszeniem kapusty zgodnie z tradycjami jakie miały miejsce w okolicach Biłgoraja. Gospodynie i gospodarze z zespołu obrzędowego z Kocudzy pokażą: obieranie, siekanie kapusty za pomocą tasaka, zakwaszanie beczki żytnią mąką, metody układania w niej kapusty, tej w główkach i posiekanej, a wszystko w wesołej atmosferze i z udziałem publiczności. Po nakryciu beczki pokrywami i przyłożeniu wieka kamieniami na uczestników będzie czekał tradycyjny poczęstunek przy dźwiękach muzyki ludowej.

O godz. 16.00 Msza święta w kościele z Matczyna.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej