W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odkrywając otoczenie – spotkanie o tym co Mapy Sentymentalne mówią o mieście?

Odkrywając otoczenie – spotkanie o tym co Mapy Sentymentalne mówią o mieście?
Data rozpoczęcia 2019-03-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie – Agnieszka Duda - Jastrzębska
Zapisy - 

Mapy pomagają, gdy wyrusza się w nieznane, gdy podróż wiedzie nas w miejsca odległe i obce. Tym razem jednak mapy staną się kluczem do rozmowy o tym, co bliskie – o mieście, dzielnicy, ulicy, o cyklu Map Sentymentalnych, o tym, jak powstają i co mówią o mieście i jego mieszkańcach. Jakie są lubelskie dzielnice? Gdzie warto wybrać się, by odkryć skarby i tajemnice? I jak to jest z naszą dzielnicą? Jakie są ważne i ulubione miejsca na Czubach Południowych? Co można zmienić? Jakie są wspomnienia i historii sprzed lat?

Agnieszka Duda-Jastrzębska – socjolożka i badaczka społeczna, współtwórczyni Lubelskiej Grupy Badawczej i cyklu Map Sentymentalnych. Zawodowo zajmuje się badaniami jakościowymi, wspieraniem partycypacji. Wychowała się na Czubach Północnych, a od kilku lat mieszka na Czubach Południowych i wciąż się je poznaje. 

O cyklu „Twoja Kolej!”

To cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w którym każdy, kto się zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” można zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które się posiada. Zajmiemy się stroną organizacyjną.

Na zgłoszenia czekamy przez cały czas.