W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej

Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej
Data rozpoczęcia 2017-08-15
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Akcja

Z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia Muzeum Wsi Lubelskiej przywoła tradycję dawnych odpustów we wsiach i miasteczkach.

W świąteczny wtorek, 15 sierpnia, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Będzie on przywołaniem tradycji dawnych odpustów we wsiach i miasteczkach. Rynek muzealnego miasteczka ubarwią kolorowe, odpustowe kramy z rękodziełem, zabawkami, słodyczami i produktami regionalnymi. Obok współczesnych produktów pojawi się stragan z zabytkowym towarem odpustowym ze zbiorów Muzeum: dewocjonaliami, ozdobami, zabawkami drewnianymi i z metalu. Nabożeństwo z okazji święta Matki Boskiej Zielnej odbędzie się w drewnianym kościele z Matczyna o godzinie 16:00. Można będzie tam, jak dawniej, poświęcić bukiety zrobione z kłosów zbóż, owoców i ziół. Ponadto w tym dniu odbędą się pokazy wyrobu tradycyjnych wiązanek, wypieku cebularzy i poszywania dachu słomą.