W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej

Data rozpoczęcia 2019-08-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2019-08-15
Godzina zakończenia 17:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Pokaz

Pachnące bukiety zielne i kolorowe stragany odpustowe to atmosfera radości towarzyszącej Świętu Matki Boskiej Zielnej. W lubelskim skansenie przywołana zostanie tradycja dawnych odpustów we wsiach i miasteczkach. W czwartek 15 sierpnia Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej.

Tego dnia przeniesiemy się do czasów dawnych odpustów we wsiach i miasteczkach. Na rynku muzealnego miasteczka w pobliżu kościoła znajdziemy kolorowe, odpustowe kramy z rękodziełem, zabawkami, produktami regionalnymi i słodyczami, wśród których nie zabraknie popularnych szczypek.
Obok współczesnego asortymentu pojawi się także stragan z zabytkowym towarem odpustowym ze zbiorów Muzeum: dewocjonaliami, ozdobami, zabawkami drewnianymi i z metalu. Uroczyste nabożeństwo wraz z procesją z okazji święta Matki Boskiej Zielnej odbędzie się w zabytkowym kościele z Matczyna o godzinie 16:00, podczas którego nastąpi poświęcenie bukietów zrobionych z kłosów zbóż, warzyw, owoców i ziół.
Ponadto także w tym dniu w ramach wakacyjnych pokazów „Jak to się dawniej robiło” odbędą się pokazy poszywania dachu słomą oraz wyrobu bukietów zielnych.

 

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

Najważniejsze wydarzenia cykliczne

Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380 Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380