W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - Macocha Ojczyzna – pokazy powarsztatowe

ODWOŁANE - Macocha Ojczyzna – pokazy powarsztatowe
Data rozpoczęcia 2020-03-21
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Pytanie o tożsamość, potrzebę przynależności, zakorzenienia wydają nam się niezwykle ważnie. Słowa Gertrudy Stein, które zainspirowały Joannę Lewicką do stworzenia tego projektu (Po co nam korzenie, których nie możemy nigdzie zabrać ze sobą?), są bardzo ciekawym punktem wyjścia.

Słowa te skłaniają do refleksji, czy w dobie różnych migracji – zarobkowych, politycznych, życiowych – w ogóle tego zakorzeniania, ojczyzny, domu potrzebujemy? Cieszymy się, że te pytania będą zadane w Lublinie.
Projekt koncentruje się na indywidualnych historiach, ale pozwala też dostrzec, z jakiej różnorodności utkane jest nasze miasto. Tradycja wielokulturowości, a jednocześnie pytanie o jej wspólny mianownik jest niezwykle istotne dla Lublina. Jak możemy być różni i tworzyć jedną przestrzeń dialogu. Pozwoli nam też spojrzeć na to, jaką Macochą – Ojczyzną jest nasze miasto. Zadanie tych wszystkich pytań poprzez teatr pozwali uniknąć różnych napięć, które coraz częściej pojawiają się, gdy rozpoczyna się dyskusje na tematy związane z tożsamością, przynależnością i domem. Uważamy, że tylko wspólnie możemy stworzyć nowy porządek i poszukać odpowiedzi.
Do udziału w projekcie zaproszono osoby, które przyjechały do Lublina uczyć się, pracować albo z innych powodów; dla których Lublin jest nową ojczyzną, chcianą czy niechcianą, ukochaną lub mniej i chcą podzielić się swoją historią.

scenariusz, reżyseria: Joanna Lewicka; koordynacja projektu, warsztaty: Katarzyna Tadeusz, Marta Góźdź, Wicki Kalaitzi; dźwięk i wideo: Maciej Połynko; opieka techniczna: Centrum Kultury w Lublinie; uczestniczy warsztatów: studenci, migranci zarobkowi, obcokrajowcy przebywający w Lublinie, współcześni nomadzi, artyści.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej