W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - Spektakl: Historia naturalna, czyli o przedziwnych żyjątkach

ODWOŁANE - Spektakl: Historia naturalna, czyli o przedziwnych żyjątkach
Data rozpoczęcia 2020-04-01
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Sala Andersena, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Spektakl dla dzieci od 8 roku życia / Czas: 75 min.

TWÓRCY

  • Scenariusz i dramaturgia: Hubert Sulima
  • Reżyseria: Jędrzej Piaskowski
  • Scenografia i kostiumy: Hanka Podraza
  • Choreografia: Katarzyna Gorczyca
  • Multimedia: Marta Nawrot
  • Muzyka: Jan Tomza – Osiecki
  • Reżyseria świateł: Paulina Góral

OBSADA: Bożena Dragun, Kacper Kubiec, Łukasz Staniewski, Wioletta Tomica, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet

REALIZATORZY: Asystent reżysera: Łukasz Staniewski / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Realizacja świateł: Daniel Lasecki / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Realizacja wideo: Piotr Miłkowski / Zdjęcia: Maciek Rukasz / Grafika: Kamil R. Filipowski

Baśniowa wyprawa przyrodnicza pełna niezwykłych spotkań z niesamowitymi zwierzętami, owadami i roślinami. Zanurzymy się w sekretne życie łąk, lasów i mórz. Poznamy losy i przygody istot, które żyją obok nas, bardzo blisko, choć często ich nie zauważamy. Przyglądamy się kulturom zwierząt i roślin, żeby zastanowić się nad tym jak sami układamy nasze życie ze sobą, wśród przyjaciół, w rodzinie i szerzej w społeczeństwie. Bo czy na pewno jesteśmy we wszystkim najlepsi? I czy Ziemia to centrum wszechświata? Próbujemy zrozumieć jakiej lekcji mogą udzielić nam mniejsi (i więksi) współmieszkańcy naszej planety.

Przyglądanie się przyrodzie pozwala nam na nowo przemyśleć relacje między ludźmi. Szczególnie kieruje naszą uwagę w stronę tematów takich jak wspólnotowość, tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, czy problemy szeroko rozumianej dorosłości. Jest ważne, aby oswajać młodych widzów ze zjawiskami i wydarzeniami, które dotykają każdego z nas. Tworzymy przekrojowy obraz różnych grup społecznych, sposobów życia, pór roku i etapów życia. Obserwacja natury staje się furtką do głębszych rozważań na temat życia, otaczającej nas rzeczywistości i wpisanych w nie procesów.

Swobodne snucie się opowieści oddala spektakl od sztywnej, klasycznej formy baśni w stronę formy swobodnej, działającej na wszystkie zmysły fantazji, bogatszej w wątki i efektowne zwroty narracyjne, wyobraźniowe i wizualne. Interesująca jest też sama formuła teatru lalkowego i wpisana w jego centrum lalka - aktor materii nieożywionej.  Dzięki swojemu podobieństwu i odmienności względem człowieka staje się ona nośnikiem głębszych, ukrytych znaczeń.
 

BILETY i REZERWACJE
Bilety indywidualne: można kupić w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie teatru. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godz. 8:30 – 12:00 i na godzinę przed każdym spektaklem. Kasa znajduje się na poziomie 0 Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, tel.: +48 882 437 343

Bilety grupowe: grupy zorganizowane prosimy o rezerwację telefoniczną lub mailową w Dziale Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku od g. 8:00 do g. 16:00. tel: +48 81 532 32 25 / e-mail: , Beata Saj, tel.: +48 502 663 873 / Tomasz Tylus, tel.:+48 691 910 201.

CENY BILETÓW
bilet indywidualny – 30 zł
bilet grupowy* – 20 zł
opiekunowie grup – 1 zł
osoby z orzeczoną niepełnosprawnością oraz osoba towarzysząca – 10 zł
uczniowie szkół artystycznych, studenci wyższych szkół artystycznych, członkowie ZZAP, członkowie ZASP za okazaniem legitymacji członkowskiej – 10 zł

*grupy zorganizowane to grupa minimum 10 dzieci/młodzieży plus 1 opiekun