W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF ODWOŁANE - Warsztaty z jogi śmiechu dla dorosłych - Szerokie Ocieplenie Sąsiedzkie

Data rozpoczęcia 2020-03-28
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Biblioteka Na Poziomie Filia nr 40 MBP Lublin
Organizator Fundacja Inside Out
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Każdemu przyda się lepszy nastrój i podwyższenie stanu endorfin! Będzie ku temu okazja na warsztatach z jogi śmiechu. Idea wspólnego śmiechu narodziła się w 1995 roku w Indiach. Dziś cały świat korzysta z dobrodziejstw tzw. Jogi Śmiechu (Hasyayoga) jako nauki patrzenia na świat z optymizmem i dzielenia się radością z innymi.

Polega ona na grupowym, wspólnym generowaniu śmiechu w celu:

  • rozładowania stresów (pobudzając produkcję endorfin)
  • poprawy nastroju i kondycji (minuta śmiechu to ponoć 12 kcal mniej!)
  • pobudzenia układu odpornościowego (wpływając pozytywnie na produkcję limfocytów T).

Na zajęciach razem z grupą spróbujemy stworzyć atmosferę dziecięcej i nieskrępowanej zabawy. Od ćwiczeń oddechowych, uwalniających nasz głos po zabawy z zakresu improwizacji teatralnej i tanecznej, a kończąc na ćwiczeniach relaksacyjnych opartych na wizualizacjach. Porozmawiamy też chwilę o tym, jak wprowadzić do życia więcej śmiechu i radości!
Warto mieć ze sobą: butelkę wody, skarpetki na zmianę i otwartość na zmianę swojego nastroju.

Prowadzący:
Dawid Reja 
- animator, trener, inicjator projektów społecznych i biznesowych. Specjalista od ożywiania zespołów, wydarzeń i planów na przyszłość. Twórca usług-gier szkoleniowych oraz scenariuszy gier integracyjnych. Absolwent Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie na kierunku: Animacja Kultury. Wieloletni wolontariusz Fundacja Sempre a Frente, PROJEKTOR - wolontariat studencki oraz Fundacja Teatrikon.

14 i 28 marca (soboty) godz. 11.00-12.30
Kolejne terminy dwóch spotkań będą ustalone podczas warsztatów z uczestnikami.

Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy w Biblioteka Na Poziomie Filia nr 40 MBP Lublin (stacjonarnie lub telefonicznie - 81 511 10 76).
Filia przystosowana do przyjęcia osób z niepełnosprawnościami. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy wejściu do biblioteki.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Szerokie Ocieplenie Sąsiedzkie dzięki wsparciu Miasto Lublin, w ramach projektu Dzielnice Kultury.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inside Out.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne