W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ojciec - pokaz specjalny na mojeekino.pl

Ojciec - pokaz specjalny na mojeekino.pl
Data rozpoczęcia 2020-07-07
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce pokaz na mojeekino.pl
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Film

  • reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov
  • występują: Ivan Barnev, Ivan Savov, Tanya Shahova, Hristofor Nedkov, Margita Gosheva, Nikolay Todorov
  • dramat / Grecja, Bułgaria / 2019
  • 1h 27min
  • język: bułgarski
  • napisy: polskie

Ta pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść została obsypana nagrodami na wielu światowych festiwalach filmowych. Obraz otrzymał m.in. Kryształowy Globus w Karlowych Warach, został uznany najlepszym filmem na festiwalach w Trieście, Tiranie oraz na Golden Rose Bulgarian Film Festival. Zdobył także Nagrody Publiczności oraz za Najlepszą Reżyserię na MFF na Sachalinie.

Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony. Zwłaszcza, że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten ma jednak zupełnie inne plany, związane z przekonaniem, że zmarła kobieta próbuje się z nim skontaktować zza grobu. W rozwiązaniu zagadki pomóc ma wizyta u znanego lokalnego medium. Chcąc nie chcąc, Pavel wplątany zostaje w zaplanowaną przez ojca intrygę, która pozwoli przewartościować ich napięte relacje. Reżyserski duet Kristina Grozeva i Petar Valchanov przenosi na chwilę akcenty z kluczowego w ich poprzednich filmach społecznego kontekstu na dynamiczne relacje, jakie tworzą się między bohaterami. Mówią o kruchości, a może sile rodzinnych więzów, jednostkowym podejściu do żałoby, wreszcie o absurdach, jakie czekają na ojca i syna.

Bilety w cenie 15 zł będą do nabycia 7 lipca od godziny 18:00.
Film będzie dostępny przez 24 godziny od zakupu biletu, jednak nie dłużej niż do 8 lipca do godziny 20:00.

Link do filmu >>>

WAŻNE: Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.

BEZPOŚREDNI LINK DO SALI ONLINE CSK >>>
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej