W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Oligarkh
Data rozpoczęcia 2019-06-13
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce plac przed Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Muzyka Oligarkh zaciera granice między kulturą wysoką i popularną, starożytną i nowoczesną. Artyści czerpią z różnych źródeł muzycznych i wizualnych, tworząc surrealistyczne zestawienie współczesnej kultury miejskiej, pamięci ludowej i dziesięcioleci narodowej ekspresji.

Zespół z Sankt-Petersburga zadebiutował w 2013 roku swoim albumem Zemlya i Volya, określanym jako „abstrakcyjno-ortodoksyjna mieszanka muzyki duchowej, ludowej, chanson i lirycznej oprawionej solidnymi dzwonami basowymi, 8-bitową bałałajką i złamanymi rytmami”. Koncerty Oligarkh są wzbogacone o perkusję i porywające kolaże wideo zaczerpnięte z filmów historycznych, dokumentalnych, baśni i starych programów telewizyjnych. To podróż przez rosyjską zbiorową świadomość, od wielkich katedr po odległe wioski, od podmiejskich gett po enklawy bogatych.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej