W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opal Ćwikła – UFOPxRNO | performans

Opal Ćwikła – UFOPxRNO | performans
Data rozpoczęcia 2023-03-31
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Biblioteka Azyl (Plaza), ul. Lipowa 13
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Opal Ćwikła – UFOPxRNO | performans (drag poetycki + wspólne czytanie twórczości własnej)

UFOPxRNO to potężne one person show z zacięciem artystycznym niczym u Tommy’ego Wiseau. ArTyStKa przygotowała wszystko sama od początku do końca. Spodziewajcie się przegiętej scenografii, lśniącego kostiumu, charakteryzacji nie z tego świata, a przede wszystkim poezji, która drapie w żołądek.

Co się stanie, kiedy połączymy drag i slam poetycki? Na to pytanie odpowie Opal Ćwikła, zabierając was w międzygalaktyczną wycieczkę do krainy dragiem i słowem płynącej. Będzie brokat, przepych i absolutne przegięcie. Będzie też smutek i łezki.

W trakcie performansu Opal Ćwikła zaprasza do wspólnego czytania twórczości własnej. Osoby, które nie czują się komfortowo z przemawianiem publicznym, a mimo tego chcą podzielić się swoim tekstem, zachęcamy do przesłania go elektronicznie przed wydarzeniem. Artystka przeczyta wszystkie przesłane teksty, aby każdy z nich miał okazję wybrzmieć.

Performans zachęca do kolektywnego przeżywania w ramach własnych możliwości i strefy komfortu. Osoby uczestniczące w wydarzeniu decydują o stopniu swojego zaangażowania – można obejrzeć show i od razu wyjść, można zostać na wspólnym czytaniu, ale nie odezwać się słowem, można przesłać Opal tekst i się do niego nie przyznać, można też przyjść w pełnym kostiumie i skupić na sobie całą uwagę.

Teksty można wysyłać do dnia 24.03, na adres:

Opal Ćwikła – mistrzyni Lublina w slamie poetyckim, artystka multidyscyplinarna, poetka, ikona stylu, wannabe performerka, osoba kłirowa, miłośniczka czipsów.

Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.

Gdzie: Biblioteka Azyl (Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia, obok CityFit)
Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Performans w języku polskim z napisami na żywo w języku polskim, ukraińskim i angielskim.
​Wstęp: wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej