W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opera „Anhelli” Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu | projekcja online

Opera „Anhelli” Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu | projekcja online
Data rozpoczęcia 2021-05-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce online
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Opera

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie".

Prezentacja nagrania opery „Anhelli”, której premiera odbyła się  6 grudnia 2019. Produkcja powstała na zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dzieło młodego kompozytora, na podstawie poematu Juliusza Słowackiego, inscenizowała łotewska reżyserka Margo Zālīte, kierownictwo muzyczne objął Grzegorz Wierus. W rolach głównych: Joanna Freszel, Jan Jakub Monowid oraz Jaromir Trafankowski.

Po projekcji odbędzie się spotkanie autorskie z realizatorami opery: Dariuszem Przybylskim - kompozytorem oraz Dorotą Karolczak - scenografką i kostiumografką. Rozmowa dotyczyć będzie pracy nad powstawaniem libretto, ścisłej współpracy między kompozytorem i reżyserką oraz nieszablonowym podejściem do stworzenia oprawy, która powstała częściowo z odpadów dostarczonych przez mieszkańców. Spotkanie poprowadzi krytyk teatralny Łukasz Drewniak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej