W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opera: Stanisław Moniuszko „Straszny Dwór”

Opera: Stanisław Moniuszko „Straszny Dwór”
Data rozpoczęcia 2009-05-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Plac Litewski 3
Kategoria Opera

1 maja o godz. 19.00 na Placu Litewskim zobaczymy "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie

"Straszny dwór" to arcydzieło gatunku jedyne w swoim rodzaju, oryginalne i wyjątkowe. Gdyby w czasach Moniuszki istniały MTV i Viva, grałyby jego muzykę, a z ówczesnej listy przebojów długo nie schodziłyby aria Stefana („z kurantem”), aria Skołuby czy finałowy mazur. To opera świetnie zbudowana, bez słabszych miejsc, z zabawną intrygą, opartą na podwójnych "ślubach kawalerskich". U mistrza komedii Aleksandra Fredry w Ślubach panieńskich dwie dziewczyny przysięgają nie wychodzić za mąż; tu wolny stan przyrzekają zachować dwaj rycerze.

Straszny Dwór zrealizowany przez Teatr Muzyczny w Lublinie uznany został artystycznym wydarzeniem sezonu 2003/2004 w Lublinie wg Kuriera Lubelskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej