W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Operetka "Hrabia Luxemburg"
Data rozpoczęcia 2011-01-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Operetka

Sztuka Franza Lehara "Hrabia Luxemburg", operetka w III aktach.
Operetka w trzech aktach stała się drugim po "Wesołej Wdówce" wielkim sukcesem w karierze kompozytora. Teatr Muzyczny w Lublinie jest jedynym teatrem w Polsce, który ma w repertuarze ten tytuł. Jest to niewątpliwie związane z trudnością wykonawczą dzieła. Libretto Hrabiego Luxemburga przesycone erotyką i beztroską atmosferą Paryża pierwszej dekady XX wieku ozdobił Lehar muzyką głównie w rytmie na trzy czwarte. Wielką światową popularność zdobył sobie walc "Właśnie Ty spełń me sny...".

Jest to opowieść o zrujnowanym finansowo, ale pełnym pozytywnej energii arystokracie Rene Luxemburgu, pięknej śpiewaczce operowej Angel Didier i o zakochanym w niej podstarzałym niemieckim księciu, który jednak nie może jej poślubić ze względu na jej nieodpowiednie pochodzenie. Inscenizacja Teatru Muzycznego przenosi akcję w trochę późniejsze lata...

Reżyseria: Tomasz Janczak
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Choreografia: Iwona Runowska
Przygotowanie chóru: Agnieszka Tyrawska-Kopeć


Rezerwacja biletów: Dział Sprzedaży i Promocji
tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
Kasa Teatru Muzycznego tel. 81 532 96 65

Powiązane:

Opera Lubelska