W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Opowiedz mi babciu! Jak to było dziadku?” – warsztaty

„Opowiedz mi babciu! Jak to było dziadku?” – warsztaty
Data rozpoczęcia 2016-01-16
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Kontakt zajecia@ddkweglin.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł – bilet normalny, 5 zł – bilet ulgowy i animatorów kultury
Kategoria Akcja

„Opowiedz mi babciu! Jak to było dziadku?” – warsztaty w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy” 

W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Te wyjątkowe święta są dla wnuków okazją do podziękowania za miłość, troskę i poświęcany czas. To także okazja do lepszego poznania przeszłości i świata, w którym żyli nasi dziadkowie. Na międzypokoleniowym warsztacie „Opowiedz mi babciu! Jak to było dziadku?” dowiemy się jak odkryć przeszłość i poznawać warunki życia prababć i pradziadków. Czy życie w ich czasach było prostsze? Jak to jest kiedy nie ma się pod ręka komórki i laptopa? Dowiemy się jak wyglądały zwykłe czynności dnia codziennego i jak zmienił się świat w ciągu ostatniego stulecia. Serdecznie zapraszamy dziadków z wnukami! 

Spotkanie poprowadzi Dariusz Wolanin – genealog-amator, członek Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego. Od 20 lat poszukuje swoich przodków w zaciszach archiwów i na zakurzonych strychach parafialnych kancelarii. Warsztat dla Dzieci od lat 5 i ich Dziadków. 

O Cyklu: „Ważne sprawy przez zabawy” to nowa odsłona cyklu edukacyjnego „DZIECINADA”. Podczas kolejnych warsztatów najmłodsi poznają metody pokonywania trudności w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi, dowiedzą się jak być bezpiecznym w Internecie i na drodze, dlaczego trzeba się zdrowo odżywiać i po co są prawa dziecka. Te wszystkie trudne i zasadnicze sprawy małego człowieka, nie mniej ważne niż sprawy dorosłych, Dzieci poznają przez działania manualne i zabawę. Bo DDK „Węglin” traktuje Dzieci bardzo poważnie! Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka. 
Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl