W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Opowieści andrzejkowe" w Muzeum Wsi Lubelskiej

"Opowieści andrzejkowe" w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2016-11-27
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2016-11-27
Godzina zakończenia 14:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, Aleja Warszawska 96A
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł.
Kategoria Wydarzenie

W listopadowe przedpołudnie Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kameralne wydarzenie poświęcone tradycji andrzejkowej. Gawędzie o andrzejkowej wieczornicy towarzyszyć będą zabawy przy wróżbach.

Opowieści Andrzejkowe odbędą się w niedzielę, 27 listopada w chałupie z Urzędowa, w  sektorze Wyżyna Lubelska. W ten późnojesienny dzień, prowadzący spotkanie zabiorą zebranych w  świat przesądów i wróżb związanych z tradycją wigilii św. Andrzeja. Wydarzenie rozpocznie gawęda, podczas której nie zabraknie opowieści o późnojesiennych wieczornicach i zwyczajach związanych z  andrzejkami. Ponadto wszyscy chętni, którzy zechcą uchylić rąbka nieznanej przyszłości, będą mogli wziąć udział m.in. w laniu wosku i odczytywaniu znaczenia jego cienia. Atmosferze tajemnicy towarzyszyć będzie światło lamp naftowych i unoszący się zapach topionego wosku.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej