W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści bestiariuszowe | Spotkania Opowiadaczy Słowodaję

Opowieści bestiariuszowe | Spotkania Opowiadaczy Słowodaję
Data rozpoczęcia 2023-11-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Witold Vargas, współautor i ilustrator Bestiariusza Słowiańskiego, zapraszają dzieci na wieczór pełen opowieści o duszkach, stworach i stworzeniach z dawnych wierzeń słowiańskich. Szykujcie się na zdrową dawkę dreszczyku, śmiechu, marzeń i przygód. Zapraszamy dzieci powyżej 6. roku życia – zarówno te odważne, które potrafią same słuchać, jak i te, które bezpieczniej będą się czuły, trzymając mamę czy tatę za rękę. 

Witold Vargas – autor książek o legendach, podaniach i szeroko rozumianej fantastyce ludowej. Nauczyciel, muzyk, podróżnik i zawodowy bajarz. Urodził się w wysokich Andach, gdzie wychowała go babcia Indianka. Do kraju matki przyjechał w wieku 12 lat, założył zespół muzyki andyjskiej, rodzinę, ukończył studia na UMCS w Lublinie, a lato spędza w Ostrowie Lubelskim koło Lubartowa. Na stałe mieszka w Warszawie, ale jeśli nie uczy w szkole, z pewnością włóczy się po bezdrożach któregoś z kontynentów wraz z żoną, butelką wody i pożywną kanapką. Świat, którego bogactwo i różnorodność poznaje na szlakach, opisuje w książkach, felietonach i żywych opowieściach. Ze wszystkich rzeczy na świecie interesują go najbardziej zjawiska nieoczywiste, tajemnicze oraz to, jak różni ludzie na świecie się z nimi zmierzają. 

Informacje praktyczne: 
Dla kogo: dzieci w wieku 6+ wraz z opiekunami. Możliwe tłumaczenie na PJM.
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.